WIEŚCI

 

 

04.04.2002

Nowy projekt wokalisty Testament, Chucka Billy'ego i byłych muzyków Sadus, basisty Steve'a DiGiorgio i gitarzysty Darrena Travisa, będzie najprawdopodobniej nosił nazwę Suicide Shift. Na pierwszej, powstającej właśnie, płycie grupy znajdzie się dziesięć kompozycji.
"Chuck wymyślił nazwę Suicide Shift, która nam się na początku nie podobała. Potem jednak się do niej przekonaliśmy, ale wtedy Chuck stwierdził, że to chyba nie to. W końcu nie wiem na czym stanęło, ale mam nadzieję, że będziemy się jednak nazywać Suicide Shift" - powiedział Steve DiGiorgio.
Wszystko wskazuje na to, że obowiązki pracownika fizycznego w nowym zespole podzielą między sobą aż trzej perkusiści - Jon Allen z Testament (kiedyś również grający w Sadus), Per Jensen z The Haunted i Norm Leggio, znany z formacji Psychotic Waltz.

Dobra wiadomość dla fanów amerykańskiej grupy Testament - wokalista zespołu, Chuck Billy, czuje się coraz lepiej i zespół rozpoczął już regularne próby oraz komponowanie materiału na nową płytę studyjną. Będzie ona bardziej melodyjna niż "The Gathering", bo mroczniejsze i bardziej brutalne dźwięki gitarzysta Eric Peterson rezerwuje teraz dla projektu Dragonlord.

"Chuck na szczęście miewa się coraz lepiej... Od niedawna ostro pracuje nad swoim nowym projektem ze Stevem DiGiorgio i Jonem Allenem oraz Darrenem Travisem, byłym gitarzystą Sadus. Powoli przymierzamy się również do nagrywania nowej płyty Testament. To będzie bardzo mocny album. Znacznie bardziej melodyjny niż The Gathering, ale z większą ilością skomplikowanych riffów i zmian tempa. Parę dni temu graliśmy kilka numerów na próbie i brzmiały rewelacyjnie. Nie mogę się doczekać, kiedy wejdziemy do studia!" - powiedział Eric Peterson w wywiadzie udzielonym INTERIA.PL.
http://muzyka.interia.pl/id/wywiady/www/wywiady/wywiad&str=0&idw=813

Eric Peterson, gitarzysta legendy amerykańskiego thrash metalu, formacji Testament, zaskoczył niedawno wszystkich nagraniem płyty... blackmetalowej. Album "Rapture" wydany pod szyldem Dragonlord jest bowiem odpowiedzią muzyka na twórczość takich grup jak Dimmu Borgir, Cradle Of Filth czy Emperor. I jak twierdzi Eric, nie mamy do czynienia z jednorazowym wybrykiem, ale całkiem poważnym zespołem.
"Zaczynaliśmy jako projekt, ale przerodziło się to w coś znacznie bardziej poważnego. Uwielbiam Testament, to zespół mojego życia, ale czasem lubię pograć też coś innego i po to założyłem Dragonlord. Mam nadzieję, że jeszcze przed końcem roku dotrzemy z koncertami promującymi Rapture do Europy, w tym do Polski. Zawsze gorąco przyjmowaliście Testament, więc mam nadzieję, że nie wzgardzicie i Dragonlord" - powiedział Eric Peterson w wywiadzie udzielonym INTERIA

21.01.2002

Za TestAmenTlegions.com:

January 15, 2002

Last week, Chuck's doctors had some great news. The tumors in Chuck's upper body are shrinking, his blood count is looking good, and the levels of the dangerous cancer hormones in his system are very low. That's what we wanted to hear!!! Chuck also got the "okay" to start physical rehabilitation and singing again. He's going to begin rehearsing for his side-project with Steve DiGiorgio, Jon Allen and Darren Travis, of which they already have 9 songs written. The writing process for the next Testament CD has begun as well.

Also, rumors about a bonus track on the "First Strike Still Deadly" import are NOT TRUE. The import will be an "enhanced CD", with interviews, performance clips, and behind the scenes footage of the band put together by Reality Check's production division, RC Media. The exact release date of the import is 'yet to be determined', but we will let the fans know as soon as it is.

On a sad note...
The Billys and DiGiorgios attended Chucks Schuldiner's funeral earlier this month. Everyone was saddened by Chuck's untimely death, and the Billys hoped to meet his family under totally different circumstances. Also in attendance was
James Murphy, who is looking great and doing well.

As the late, great Chuck Schuldiner once said:

"Support music, not rumors."

Empty Words
James Murphy Official Site

27.10.2001

Na "zachodzie" ukazała się już nowa płyta Testamentu - First Strike Still Deadly

Ostatecznie znalazły się na niej utwory:
1.) First Strike Is Deadly
2.) Into The Pit
3.) Trial By Fire
4.) Disciples Of The Watch
5.) The Preacher
6.) Burnt Offerings
7.) Over The Wall
8.) The New Order
9.) The Haunting
10.) Alone In The Dark
11.) Reign Of Terror

Nagrane w składzie:

Chuck Billy: Vocals
Steve Sousa: Vocals (10 & 11)
Eric Peterson: Guitars
Alex Skolnick: Guitars
Steve DiGiorgio: Bass
John Tempesta: Drums

Produced by Testament
Recorded, Engineered and Co-Produced by Doug Hall at Driftwood Studios
Additional edits & engineering by Michael Rosen
Mixed by Andy Sneap at Backstage Studios
Art Direction & Layout by Vinny Cimino

Ze strony wytwórni Spitfire - www.spitfirerecords.com można sobie ściągnąć mp3 "Into the Pit", a także utwór grupy Dragonlord.
A u nas można już kupić kompilację "The Very Best of Testament".

25.10.2001

Za INTERIA.PL:

Coraz lepsze wieści docierają do nas na temat stanu zdrowia Chucka Billy'ego, potężnego frontmana zespołu Testament. 1 października wokalista poddał się operacji usunięcia guza nowotworowego. Zabieg trwał około ośmiu godzin i zakończył się sukcesem. Teraz czeka jeszcze Chucka kolejna porcja chemoterapii i naświetlań, po której być może okaże się, iż jest on już w pełni zdrów.

Radosne nowe wieści o stanie zdrowia wokalisty znalazły się jak zwykle na oficjalnej stronie internetowej zespołu Testament. Można tam przeczytać między innymi: "Chuck został przyjęty do szpitala w San Francisco pod koniec września. Operacja usunięcia nowotworu trwała blisko osiem godzin i w czasie jej trwania usunięto 90 procent guza. Chuck będzie się jeszcze musiał poddać dodatkowym zabiegom chemoterapii oraz naświetlaniom, aby zniszczyć pozostałe 10 procent nowotworu w okolicach gardła i szyi. Nie można było całości usunąć operacyjnie ze względu na ryzyko dla innych organów. Jest możliwe, że Chuckowi zostanie wymieniona jedna z zastawek w sercu oraz żyła. Stanie się tak, jeśli okaże się po leczeniu, iż nie funkcjonują one tak, jak należy".
Teraz Chuck Billy już przebywa w domu i podobno czuje się bardzo dobrze. O tym czy zabiegi, o których mowa na witrynie Testament odniosły pożądany skutek przekonamy się zapewne po serii badań kontrolnych, które czekają wokalistę. Chemoterapia i naświetlania rozpoczną się około sześciu tygodni po operacji, czyli mniej więcej w połowie listopada.
Rodzina Chucka Billy'ego złożyła za pośrednictwem strony internetowej Testament serdeczne podziękowania dla personelu szpitala w San Francisco za wspaniałą opiekę i znakomicie przeprowadzoną operację.
Muzycy Testament przekazali również życzenia powrotu do zdrowia dla Jamesa Murphy'ego, gitarzysty, który kiedyś współpracował z thrashmetalową legendą, a u którego niedawno także wykryto guz nowotworowy.

Niedawno ukazała się kompilacja "The Very Best Of Testament", z której zyski przeznaczone zostaną na leczenie Chucka Billego. Na płycie znalazły się:

1.) The Haunting
2.) Burnt Offerings
3.) First Strike Is Deadly
4.) The New Order
5.) Into The Pit
6.) Disciples Of The Watch
7.) Practice What You Preach
8.) Greenhouse Effect
9.) Signs Of Chaos
10.) Electric Crown
11.) So Many Lies
12.) The Ritual
13.) Return To Serenity
14.) Over The Wall (Live)
15.) Dog Faced Gods

Niedługo powinna się też ukazać płyta "First Strike Is Deadly", na której znajdą sie na nowo nagrane utwory:

1.) Over The Wall
2.) Into The Pit
3.) The Haunting
4.) Reign Of Terror
5.) Burnt Offerings
6.) First Strike Is Deadly
7.) Alone In The Dark
8.) C.O.T.L.O.D.
9.) Disciples Of The Watch
10.) Eerie Inhabitants
11.) The New Order
12.) The Preacher
13.) Trial By Fire

Nagrane zostały w składzie:
Chuck Billy: Vocals
Eric Peterson: Guitars
Alex Skolnick: Guitars
Steve DiGiorgio: Bass
John Tempesta: Drums
Produkcją zajeli się Eric Peterson i Doug Hall11.09.2001

Testament zakończył nagrywanie nowego albumu: FIRST STRIKE STILL DEADLY. Nagrań dokonano pod pieczą Douga Halla w Driftwood Studio's, West Oakland. Dalszą produkcją zajmie się Andy Sneap. Premiera płyty będzie miała miejsce w październiku lub listopadzie. Tymczasem festiwal "Thrash of the Titans", o którym informowałem wcześniej odbył się. Na festiwalu muzycy grupy Testament występowali pod swoją starą nazwą - Legacy. Podczas występu pojawiła się większość muzyków związanych wcześniej lub obecnie z zespołem. Występ rozpoczęty został w składzie:

Steve "Zetro" Sousa / Eric Peterson / Alex Skolnick / Greg Christian / John Allen
Raging Waters
Alone In The Dark
Burnt Offerings

Steve "Zetro" Sousa / Eric Peterson / Alex Skolnick / Steve DiGiorgio / Paul Bostaph
The Haunting
First Strike Is Deadly

Steve "Zetro" Sousa / Eric Peterson / Alex Skolnick / Steve DiGiorgio / John Tempesta
Over The Wall

Steve "Zetro" Sousa / Eric Peterson / Alex Skolnick / Derrick Ramirez / John Tempesta
Reign Of Terror

Chuck Billy / Eric Peterson / Alex Skolnick/ Greg Christian / John Tempesta
Into The Pit

Na scenie pojawił się także Louie Clemente, który jednak nie zagrał.

Festiwal zakończył się spodziewanym sukcesem. Muzycy, którzy mieli okazję spotkać się po latach podkreślali doniosłość tego wydarzenia. Scena Bay Area odżyła. Mówi się o reaktywacji grup Vio-lence, Exodus i Forbidden, które miałyby ruszyć we wspólną trasę koncertową w ramach "Bay Area Invasion" tour, a być może nagrać nowe płyty!!! Death Angel mają zagrać jeszcze kilka koncertów, a Mordred i Mercenary wznowiły działalność.

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się płyta "Metallic Assault - a tribute to Metallica". W utworze Seek and Destroy partiami wokalnymi zajął się Chuck Billy. Utwór ten jest jedną z lepszych przeróbek zawartych na albumie.
Wydana została też płyta supergrupy Dragonlord - Rapture. Wokalami na płycie zajął się Eric Peterson! Spitfire Records 2001. Oto historia tej grupy za oficjalną stroną wytwórni Spitfire:

The realization of one's ultimate vision is among the highest peaks of human achievement. It demands supreme dedication, masterful skill, unwavering patience and the gifted ability to temper the mind with the soul. Rapture, the debut offering from DRAGONLORD, is the very embodiment of this ideal. It is a whirlwind dream set into furious action by a true master of his craft.

Forged from the mind of founding Testament guitarist Eric Peterson, DRAGONLORD is an inspired concept that fully explores the realm of dark extremity. With blackened keyboards, blasting percussion and a razor-edged dual guitar attack, the album's haunting aggression and precision attack stem from ideas that have steadily grown in his mind over the years. "I've had these ideas for a while now," states Peterson. "It was only a matter of time before I got them out and made this a reality."

One of the first things listeners will notice is Peterson's commanding vocal performance. After years of letting the guitar do his talking in Testament, the legendary axe-man makes a spectacular debut behind the mic. "I'm glad I waited so long because I feel very confident and inspired by others who've done the guitar/vocal thing," he says. Finding a group of like-minded individuals at first seemed impossible, but as it turned out, Peterson didn't have to look very far. "I knew I wanted to have dark orchestrated sounds incorporated with evil and heavy riffs, but I didn't know anyone around who played like that," he says. "The lineup began with (keyboardist) Lyle Livingston and myself. Steve DiGiorgio had introduced us and we hit it off right away. We are both into dark music so we instantly clicked."

The pair took refuge in the dark recesses of Peterson's garage and the songs "Tradition and Fire" and "Rapture" were born. Fueled by inspiration, they recruited Sadus drummer Jon Allen into the ranks. Allen's blasting, thrashing and intricate style fit perfectly and the band set up a session one fateful night, inviting new Testament touring guitarist Steve Smyth and DiGiorgio along to sit in and jam just for fun. "We went through the songs that Lyle and I had written and it all came together right away. That night we all agreed to do this project called DRAGONLORD."

From that point onward, the band continued to wrap majestic sounds around Peterson's lyrical concepts. "The songs deal with the darker side of our fantasies and imagination," he states. The results are a varied melding of beauty and sonic devastation with the key-laden blackness of "Unholy Void" and "Born To Darkness" leading into the relentless aggression of songs like "Wolfhunt".

The seamless materialization of Rapture have made the ultimate results much more vital than Peterson's own initial ideas. "DRAGONLORD was going to be a one-off side project," he says. "But we already have half of the next record written and it only gets better! We are taking this seriously and plan to put out more killer symphonic black/thrash music."

Recorded in Oakland, California and mixed at the famed Dug Out Studios in Sweden, what was once a loose-ended concept has exploded into a crucial force to be reckoned with upon the landscape of heavy metal. Prepare to witness the triumph of the Dragon!

26.07.2001

Za INTERIA.PL:

27 lipca rozpocznie się sesja nagraniowa nowego albumu Testament, wypełnionego starym materiałem, czyli "First Strike Is Deadly". Przedtem jednak Chuck Billy, wokalista grupy, zostanie poddany ostatniej serii chemioterapii. Opiekujący się nim lekarze twierdzą, że rekonwalescencja przebiega znakomicie.

Sesja nagraniowa wspominkowego albumu Testament rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 13 sierpnia. "First Strike Is Deadly" powstanie w składzie: Chuck Billy (śpiew), Eric Peterson (gitara), Alex Skolnick (gitara) Steve DiGiorgio (gitara basowa) i John Tempesta (perkusja). Produkcją zajmie się Doug Hall, który współpracował już z Testament, ponadto ma koncie nagrywanie Iron Maiden.
Na płytę trafi 13 utworów, w tym sześć z wydanej w 1987 roku płyty "The Legacy" i sześć z jej następczyni "The New Order" (1988). Usłyszymy nowe wersje następujących kompozycji: "Over The Wall", "Into The Pit", "The Haunting", "Reign Of Terror", "Burnt Offerings", "First Strike Is Deadly", "Alone In The Dark", "C.O.T.L.O.D.", "Disciples Of The Watch", "Eerie Inhabitants", "New Order", "The Preacher" oraz "Trial By Fire".
Na premierę "First Strike Is Deadly" poczekamy do października.

Tymczasem na festiwalu Thrash of the Titans zamiast awizowanego Laaz Rockit wystąpi Flotsam & Jetsam.
Za Testamentlegions.com:
"Due to some internal personal band problems, along with other minor set backs, Laaz Rockit feels it can not deliver the kind of a performance that their fans deserve. So they have officially withdrawn on their own accord. They really wanted to do it for their longtime friend Chuck Billy, but are unable to play due to the circumstances that came up."

25.06.2001

Niedawno Louie Clemente, pierwszy perkusista Testamentu wrócił do grania muzyki. Działa obecnie w grupie Gallery Of Suicide, a wraz z nim:
Allen West - gitara (ex-Obituary/Six Feet Under)
Doug Harrington - gitara (ex-Defiance),
Troy Gregory - bass (ex-Flotsam & Jetsam)
Joey Allen - wokale (ex-Epitaph)
Nie wiadomo jedynie co będzie grać ów projekt. Nazwiska muzyków mogłyby sugerować mocny thrash, ale kto wie...

A tak będzie zapewne wyglądać okładka supergrupy Dragonlord:

24.06.2001

Za Testament Fatal Page -
testament.cjb.net :
Lastly, TESTAMENT/CONTROL DENIED bassist Steve DiGiorgio has reported that Chuck Billy has offered to split the proceeds of the aforementioned Thrash Of The Titans concert with DEATH/CONTROL DENIED mainman Chuck Schuldiner, who has been diagnosed with a malignant brain tumor. According to DiGiorgio, "Chuck Billy came by for dinner [Thursday night, May 24th] and said he read about Chuck Schuldiner's current condition. He thought that sucked beyond belief. And out of the kindness out of his massive heart, he told me to get a hold of Chuck [Schuldiner]'s family and the record company, HammerHeart USA, to let them know that he will be sharing the financial benefits he will gain from the Thrash Of The Titans charity/benefit show later this summer held in his honor. If that ain't a showing of unity and caring amongst our metal community...I don't know what is. One guy suffering from an evil disease sharing his fortune from everyone pitching in and then helping out a fellow metal dude suffering even worse from the similar evilness. I'm, sorry...I just had to share this with anyone willing to read. It's f.cking times like this for all negativity and sh.t talking to f.ck off. We're talking about people's lives here, no gossip, no rumors. Real sh.t... people helping each other to survive. This should be the top of the news everyday. Not some crap about who f.cked who out of money or commitments. Or who's doing sh.t talking to make the other guy look bad. Or some garbage about who's cool or who's a dick. Everyone should re-evaluate their own take on life, and wonder how much all this sh.t talking takes away from something you can do to help someone who needs it."

21.06.2001

Za INTERIA.PL:
Chuck Billy pomoże Schuldinerowi

Na rzadko spotykany gest solidarności zdobył się chory na raka Chuck Billy, wokalista amerykańskiej grupy Testament. Część dochodu z koncertu "Thrash Of The Titans", który ma za zadanie zebrać fundusze na jego leczenie, postanowił przelać na konto Chucka Schuldinera, lidera grupy Death, również walczącego z nowotworem.

"Thrash Of The Titans", koncert, który odbędzie się 11 sierpnia, zgromadził prawdziwe gwiazdy thrash metalu. Niektóre z nich reaktywowały się wyłącznie na tę okazję. Fani metalu, którzy wybiorą się wówczas do San Francisco, zobaczą występy grup Anthrax, Vio-lence, Death Angel, Exodus, S.O.D., M.O.D., Sadus, Legacy, Laaz Rockit, Heathen i Forbidden Evil. Więcej informacji na
oficjalnej stronie koncertu.

Tymczasem Chuck (Schuldiner - przyp. W.) jest znów w domu, po pierwszej serii terapii nowym, eksperymentalnym lekiem o nazwie Vincristine (VCR). Vincristine to substancja pochodzenia roślinnego, właściwie nie wywołująca niepożądanych skutków ubocznych. Przedstawiciele kliniki Cedar Sinai Comprehensive Care Center poinformowali jednak rodzinę Schuldinera, że terapia nie będzie kontynuowana, jeśli muzyk nie zbierze dodatkowych funduszy.
Wciąż trwa internetowa aukcja, której zadaniem jest zebranie pieniędzy na leczenie Chucka. Użytkownicy eBay.com od 30 maja mogą kupić m.in. gitarę Schuldinera, gitarę basową Steve'a DiGiorgio i inne gadżety, oferowane m.in. przez takich wykonawców jak Napalm Death, Cathedral, Morbid Angel, Rob Halford, WASP, Type O Negative, Destiny's End, Armored Saint. Niemiecka wytwórnia Nuclear Blast przelała na konto muzyka 10 tys. dolarów i wraz z kilkoma innymi firmami fonograficznymi przekazała na aukcję wiele unikatowych wydawnictw.
Z kolei czołowe holenderskie grupy - m.in. Altar, Goddess Of Desire, Dead Head, Thanatos, Occult, Severe Torture, Callenish Circle i Mangled - zorganizują 14 października koncert, a zgromadzone w ten sposób pieniądze przekażą Chuckowi.
Również Ty możesz pomóc liderowi Death i Control Denied. Liczy się każdy grosz wpłacony na konto: Washington Mutual Bank, 500 East Alta Drive, Altamonte Springs, FL. 32701, USA. Numer konta: 3513564696. Nazwa konta: "Charles Schuldiner Medical Fund".

16.06.2001

Reaktywowana z okazji "Thrash of the Titans" grupa The Legacy wystąpi w składzie:
Steve Souza - voc
Eric Peterson - guit
Alex Skolnick - guit
Steve Smyth - guit
Steve DiGiorgio - bass
John Tempesta - drums

07.06.2001

Mimo, że występ Megadeth i Roba Halforda na "Thrash of the Titans" najprawdopodobniej nie będzie miał miejsca i tak koncert zapowiada się jako olbrzymie wydarzenie. Do wymienionych wcześniej grup dołączyły: M.O.D., czyli grupa Billego Milano i Anthrax. Część zysków z koncertu zostanie przeznaczona na leczenie Chuck'a Schuldiner'a (Death/Control Denied).

21.05.2001

Jak widać na podstawie poniższego plakatu "Chuck Billy's Thrash of the Titans" dojdzie do skutku. Prawdopodobnie zostanie uwieczniony na okolicznościowej kasecie video. Oprócz wymienionych w poprzedniej wiadomości grup wystąpią także Heathen, S.O.D., Rob Halford i prawdopodobnie Megadeth...
Szczęśliwi ci, którzy będą mogli to zobaczyć na własne oczy... Gdyby choć połowa z tych grup zagrała naraz w Europie...

10.05.2001

W związku z chorobą Chucka, na lipiec planowany jest koncert charytatywny "Chuck Billy's Thrash of the Titans", na którym mieli by zagrać jego przyjaciele. Mówi się o reaktywacji na tę okazję legend thrash metalu z Bay Area. Wystąpić mają:
Exodus z Paulem Baloofem za wokalu, Vio-lence, Laaz Rockit, Forbidden, Death Angel, a ponadto Skinlab (byli muzycy Defiance) i Sadus (Steve DiGiorgio i Jon Allen, obecni muzycy Testament), a przede wszystkim LEGACY, czyli Testamentu w pierwotnym składzie, ze Stevem Sousą na wokalu. Zapis koncertu zostanie prawdopodobnie wydany w formie video. Jeśli informacja ta potwierdzi się w pełni, będzie to z pewnością olbrzymie wydarzenie.

 

04.04.2001 - Wiadomość z 23 marca 2001

Hello TESTAMENT fans,
I regretfully have to announce that Chuck Billy has been recently diagnosed with cancer. Fortunately, the doctors have caught it in the earliest stages, and Chuck is very healthy and strong, so the prognosis is EXCELLENT. At this time, Chuck's family and friends would like to ask for your support and prayers.

I will set up a special section on the message board where you can send your "get well" wishes to Chuck.
Also, just wanted to let you know that work on the upcoming projects will still go on as planned.
GET WELL, CHUCK! WE KNOW YOU WILL KICK ASS AND BE BACK BETTER THAN EVER! WE LOVE YOU.

 

26.01.2001 - Zespół przebywa obecnie w studiu nagraniowym, gdzie ponownie pod okiem Andy'ego Sneapa powstaje kolejny album zespołu, którego premiery możemy spodziewać się późną wiosną (choć pewnie i tak będzie obsuwa). Na płycie "First Strike is Deadly" znajdą się nowe wersje niektórych utworów, które znalazły się na pierwszych płytach zespołu, wydanych przez wytwórnię Megaforce. Będą to na pewno Into the Pit, C.O.T.L.O.D. Na płycie gościnnie pojawi się sam Alex Skolnicki więc pewnie będzie też Over the Wall.
"Chcemy nagrać jeszcze raz najlepsze numery. Teraz zabrzmią znacznie lepiej, dzięki nowoczesnej technologii i obecnemu składowi Testament, który jest zajebisty. Ten dźwięk was po prostu zmiażdży!" - jak twierdzi Eric Peterson.
W międzyczasie trwają prace końcowe nad debiutanckim albumem projektu solowego Erica - Dragonlord (wcześniej Dragonheart). W składzie tej super grupy znaleźli się - na instrumentach klawiszowych Lyle Livingston (na co dzień w grupie Psypheria), na perkusji John Allen, na basie Steve DiGiorgio, a na drugiej gitarze Steve Smyth, czyli 4/5 Testamentu.
"Najśmieszniejsze jest to, że prawie wszyscy muzycy, których zaprosiłem do współpracy przy Dragonlord wylądowali w końcu w Testament" - powiedział Peterson. "Jednak muzyka Dragonlord to coś całkowicie innego. Jest bardziej gotycka, z wpływami muzyki klasycznej. Pełno w niej instrumentów smyczkowych, jest chór, harfa i mnóstwo krzyków. Coś jak Dimmu Borgir skrzyżowany z Emperor" - dodał. (no to zobaczymy co z tego wyjdzie - przyp. W.). Płytę tę wyda amerykańska Spitfire.
Ponadto Steve DiGiorgio zasilił szeregi Iced Earth.

Oto co ma do powiedzenia na ten temat Eric Peterson:

"Well friends and fans, it has been a great year for us and metal! We have toured all "Over The Wall", I mean world, and the response was amazingly great! Thank you all!

Some of the highlights were the European Fests last summer, like the Dynamo in Holland, and the Graspop in Belgium. Can't forget the Gods of Metal in Milan Italy! Whooh! Fuck the rain!!

We've shared the stage with the likes of SLIPKNOT ( :-( - przyp. W.), IN FLAMES, MAYHEM, KORN ( :-((( - przyp. W.), KOVENANT, MACHINE HEAD, ENTOMBED, SLAYER, and IRON fuckin' MAIDEN, at all or most of these festivals. Thanks to all of these bands, you have our sincerest gratitude!

Also, at one of our headlining shows in Sweden, we walked into having one of my fave bands open for us, SOILWORK, that was so sweet! They rocked! Actually, just got their new CD in the mail straight from Sweden - Thanks, Peter! I recommend that all you metalheads pick up this gem, it's titled "A Predator's Portrait". Another band that rules is THE HAUNTED! (w pełni się zgadzam! - przyp. W.) Their new one is titled "The Haunted Made Me Do It". This is Chuck's favorite right now! So go get it, or you'll have to answer to papa Chuck! (YEAH! ha ha! - TL WM)

Getting back to TESTAMENT!!!
We are currently working on new songs and riff ideas, and I have to say that so far we will indeed "SUBJUGATE" the thrash metal realm! Oh yeah! No working titles yet, just numbers, song 1, 2, 3, 4, etc., etc. Can't say exactly when we will start recording, but soon enough!

Also, we are re-recording some stuff off "The Legacy" and "The New Order", just for fun! Since we play heavier now and technology has improved tremendously, we would like to hear songs like "Into The Pit" and "COTLOD" re-done in the "The Gathering" frame-of-mind (production wise)! We thought our sincere fans would enjoy this one! Also, a guest appearance from none other than Mr. Alex Skolnick! (czyli będzie Over the Wall - przyp. W.) This CD will be titled "First Strike is Deadly".

We will also be working with Andy Sneap again, ala "The Gathering"! Check out his latest efforts with NEVERMORE'S newest, "Dead Heart in a Dead World" - Whoa!! This is a killer!! (święta racja Eric! - przyp. W.)

In other news...
To all the fans inquiring about my side project, DRAGONLORD, we will finally start recording early this winter and are looking at a spring release. We will mix it with Daniel Bergstrand, at his studio in Sweden. Daniel has produced and mixed bands like: MESHUGGAH, STRAPPING YOUNG LAD, and DARKANE (one of my faves is "Rusted Angel")!

I'm confident that we will get a great sound for ~DRAGONLORD~! As I am sworn to the faith of darkened metal! "Through the heart of a dreamer, beats the heart of a Dragon!"

It's going to be a HEAVY year!

Happy New Year to All!

~Lord Elric~

31.07.2000 - Powstała nowa podstrona - Tabulatury

09.05.2000 - Niedawno w New Jersey Testament zagrał koncert, podczas którego gościnnie wystąpił Alex Skolnick, mimo iż w zespole nadal występuje Steven Smythe (dzięki za news Jarek!!!)

11.04.2000 - Nastąpiły ciekawe zmiany personalne w składzie Testamentu. Dotychczasowy perkusista Steve Jacobs opuścił grupę, a na jego miejsce przyszedł Joe Allen z Sadus!!!

11.04.2000 - Pojawiły się też interesujące plotki, według których mówi się o powrocie Alexa Skolnicka do zespołu, choć wydaje się to mało prawdopodobne. Podobno także Jeff Waters (Annihilator) otrzymał propozycję gry w zespole. Tymczasem James Murphy zaistniał na nowym albumie Vicious Rumors i pracuje nad nową płytą Disincarnate, w którego składzie znalazł się także Steve DiGiorgio i Gene Hoglan.


Wróć